باند ماشین

امروزه، خودروهای جدید، حتی آنهایی که از نظر قیمتی در رده‌ی پایین و یا متوسط بازار قرار دارند هم ، مجهز به سیستم صوتی قابل قبولی هستند. افزایش سطح انتظار مشتریان، شرکت‌های خودروسازی را مجبور به ارتقای این قسمت کرد. سیستم صوتی خودرو برای برخی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد به‌طوری‌که برای آن هزینه‌های چند میلیون تومانی می‌کنند تا موسیقی و آهنگ ها را با بهترین صدای ممکن پخش کنند.موسیقی زبان مشترکی است که برای ما آرامش یا هیجان به ارمغان می آورد. فرقی نمی کند چه موسیقی گوش میدهید یا چقدر زمان صرف گوش دادن به موسیقی می کنید. داخل ماشین و زمانی که در ماشین وقت می گذرانیم بهترین فرصت برای شادابی روحی شما با چند دقیقه موسیقی است.در اکثر مواقع، اگر اسپیکر یک خودرو، فابریک کارخانه باشد، ممکن است چندان خوشایند نباشد زیرا ویژگی هایی خاصی ندارد و اغلب بسیار ساده است. مخصوصا برای ماشین های داخلی که کیفیت پایین استفاده می کنند و بعد از چند ماه می بینید که کیفیت صدای پخش کننده به شدت کاهش یافته است و باید به فکر خرید باند ماشین باشید.بلندگوهای جدید می توانند لذت گوش دادن انواع موسیقی را برای شما به ارمغان بیاورند. بلندگوهای جدید خودرو تقریباً در همه اندازه ها، شکل ها و انواع مختلف عرضه می شوند.تهیه یک باند خودرو بسیار خوب می تواند یک فرصت عالی برای صرفه جویی در هزینه باشد و همچنین کیفیت صدایی که مد نظرتان است را به شما ارائه می دهد . دو دسته اصلی بلندگو وجود دارد ، یعنی بلندگوهای کامپوننت و بلندگوهای فول رنج . بلندگوهای کامپوننت به دلیل نوع طراحی بهترین کیفیت صدا را ارائه می دهند. اجزای باندهای کامپوننت از هم تفکیک شده اند، به عنوان مثال ووفر و تویتر از هم جدا شده اند تا بتوانند بلندگوها را به راحتی درون ماشین حرکت دهند. این نکته منجر به تولید صدای کلی بهتری می شود، زیرا امواج صوتی معمولاً در اندازه های مختلف بلندگو، به بهترین شکل حرکت می کنند.

برای افرادی که به دنبال تعویض بلندگوهای ماشین خود و خرید بهترین گزینه به جای آنها هستند باید بگویم: بلندگوهای کامپوننت معمولاً قیمت بالاتری دارند و اگر به دنبال سیستم پیشرفته تری هستید بهترین گزینه است.از طرف دیگر ، بلندگوهای فول رنج در یک سیستم تکی بسته بندی شده است. نصب آن ها ساده ترین و کمترین هزینه را دارند. آن ها قادر به تولید هر طیف صدا هستند.صداهای بسیار بلند در بلندگوهای کوچکتر بهتر شنیده می شوند در حالی که صداهای ملایم و کم معمولاً در بلندگوهای بزرگتر با وضوح بیشتری پخش می شوند.

خرید سیستم صوتی ماشین یکی از مهمترین مسائل برای دوستداران موسیقی است و افرادی که به کیفیت صدا اهمیت میدهند باید به چندین نکته در این زمینه دقت کنند ؛ اول اینکه نوع سیستم مورد علاقه و متناسب با ماشین و بودجه خود را انتخاب کنند ، نکته دوم هنگام خرید باند ، کیفیت صدای باند است که با مشاهده دامنه فرکانس ، می توانید کیفیت صدای بلندگوها را تعیین کنید. سیستم های صوتی خودرو معمولاً دامنه فرکانس خاصی دارند ، هر چه دامنه گسترده تر باشد ، صدایی که بلندگو قادر به تولید است بهتر می شود. حداکثر فرکانس طبیعی ۲۰۰۰۰ هرتز در حالی که کمترین آن ۱۰ هرتز است. در واقع برای به دست آوردن صدای با کیفیت به کل دامنه فرکانسی صدا نیازی ندارید، زیرا هیچ دلیلی وجود ندارد که فرکانس های بسیار شدید، صدای قابل شنیدن به شما بدهند. نکته های مهم دیگر در خرید باند ماشین : حساسیت بلندگو ، کنترل قدرت اسپیکر خودرو و ... برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله راهنمای خرید بهترین باند ماشین بپردازید.

ادامه مطلبShow less