دزدگیر ماشین

به دست آوردن سرمایه و کسب دارایی ، تلاش و زحمت زیادی را می طلبد و صد در صد بعد از به دست آوردن دارایی و سرمایه تلاش میکنیم سند آنها را به نام خودمان بزنیم و در حفظ و نگهداری آنها نهایت تلاش خودمان را میکنیم.متاسفانه با وجود سارقین و افرادی که به اموال دیگران چشم دوخته اند ، سند ماشین نیز امنیت خاطر کافی ایجاد نمیکند و باید به فکر راه چاره دیگری باشیم.مهم‌ترین گام برای جلوگیری از ربوده شدن خودرو این است که نکات ایمنی را رعایت کنید. به هشدارهایی که پلیس همواره در این مورد اعلام کرده است دقت کنید. هرگز خودروی خود را درحالی‌که سوییچ روی آن قرار دارد، ترک نکنید. هنگام ترک کردن خودرو از قفل بودن درب‌ها و بالا بودن شیشه‌های خودرو اطمینان حاصل کنید. استفاده از قفل فرمان و یا قفل پدال هم ازجمله راه‌هایی است که کار سارقین خودرو را سخت‌تر می‌کند. اما مسئله این است که با همه‌ی اینها باز هم ممکن است خودروی شما مورد دستبرد قرار بگیرد. دزدگیر ماشین یکی از لوازم جانبی و امنیتی ماشین است.دزدگیر ماشین یک سیستم امنیتی است که شامل تعدادی سنسور و آژیر جهت آلارم در زمان فعال شدن سنسورها می‌باشد.اگر فردی به ماشین دست بزند و یا تکان و فشاری به ماشین وارد شود ، سنسورهای ماشین شروع به آلارم زدن میکنند. دزدگیر ماشین مفهوم تازه‌ای نیست اما آنچه که این دستگاه را قابل‌توجه می‌سازد تأثیرات تکنولوژی است که باعث شده این وسیله‌ی ساده تبدیل به یک سیستم امنیتی کامل شود. دزدگیر ماشین با صدای آژیر هرگز نمی‌تواند به اندازه‌ی یک سیستم دزدگیر خودرو به همراه ردیاب کارایی و بازدهی داشته باشد.گاهی اوقات صدای آژیر دزدگیر خودرو برای سارقان حرفه‌ای حتی به‌اندازه‌ای نیست که آنها را دستپاچه کند چه برسد به اینکه دست از کارشان بکشند. اما می‌توان گفت دزدگیر خودرو همانند وسایل دیگر مثل قفل فرمان، قفل پدال و دیگر تجهیزات ایمن‌سازی خودرو زمان سرقت را به تعویق می‌اندازند. دزدگیر خودروهایی که در کارخانه بر روی ماشین نصب شده‌اند دقت و عملکرد بهتری دارند.

دزدگیر ماشین ساده:

این دزدگیرها از ساده ترین نوع دزدگیرها هستند و زمانی که به ماشین ضربه ای وارد شود و یا صدای بلندی در کنار ماشین ایجاد شود شروع به آژیر زدن میکنند و صاحب ماشین را از خطر احتمالی مطلع میکنند و یا اگر در ماشین باز باشد دزدگیر ماشین هشدار میدهد.اگر در مکانی پر ازدحام باشید و بخواهید به راحتی ماشینتان را پیدا کنید میتوانید با فشار دادن دکمه مخصوص ، ماشین شروع به آژیر زدن میکند و میتوانید به راحتی ماشینتان را پیدا کنید.

دزدگیر ماشین تصویری:

این نوع از دزدگیر ماشین مجهز به یک مانیتور است که وضعیت خودروی شما در آن نشان داده می‌شود. مثلاً اگر کسی به خودروی شما ضربه بزند بر روی مانیتور ریموت دزدگیر خودرو، تصویر چکش دیده می‌شود. این مدل دزدگیرها پیشرفته‌تر از دزدگیر خودرو ساده است و دارای قفل کودک، باز شدن درب خودروها زمانی که نزدیک ماشین می‌شوید و ویژگی‌های این‌چنینی است اما باز هم مشکل دزدگیرهای ساده را دارند. در واقع تمامی این امکانات تا زمانی قابل دیدن هستند که از خودرو دور نشوید و یا باتری آن ضعیف نشده باشد.

دزدگیر ماشین سیم کارتی:

دزدگیر خودرو سیم‌کارتی جدیدترین نوع دزدگیر خودرو و بهترین آنهاست چراکه این نوع دزدگیر ماشین از یک سیم‌کارت در داخل دستگاه دزدگیر استفاده می‌کند و به‌وسیله‌ی آنتن GSM اطلاعات لازم را برای پنل مدیریت دزدگیر خودرو در برنامه کاربردی تلفن همراه (اپلیکیشن دزدگیر خودرو) یا نرم‌افزار تحت وب آن ارسال می‌کند. در این مدل دزدگیرها علاوه بر روشن و خاموش کردن خودرو از راه دور و قفل کودک، نمایش موقعیت لحظه‌ای خودرو نیز امکان‌پذیر است. در زمان‌هایی که به اینترنت متصل نباشید، دزدگیر خودرو سیم‌کارتی اعلان‌ها و هشدارهای لازم را از طریق SMS به راننده ارسال می‌کند. دزدگیر خودرو آرنا جزو دزدگیرهای سیم‌کارت خور است.

ادامه مطلبShow less